koláče/dezerty/muffiny

Kokosové mini koláčiky s jahodovým džemom

Druhý recept v rámci spolupráce s eshopom nutiva sa nesnie v kombinácií lineckého cesta, džemu a ľahunkého krému. Na cesto som zvolila opäť časť kokosovej múky a zvyšok sú pomleté ovsené vločky. Takto je cesto s pridanou hodnotou viacerých prospešných látok pre naše telo. Upečené kolieska som potrela džemom. Ja som použila jahodový, avšak, myslím, že ešte o kúštek viac by sa tam hodil malinový. Aspoň ja mám rada v sladkom kyslastú chuť. Ale musím povedať, že jahodový džem z nutiva eshopu je naozaj kvalitný a veľmi chutný, u nás sa zjedol za rekordné dva dni.

Čo sa týka krému, zvoliť môžete dve varianty. Buď kokosové mlieko alebo klasiku mascarpone so šľahačkou. Je na Vás, čo máte radšej, na čo ste zvyknutý alebo čo máte práve doma. Ak nie ste zvyknutý pracovať s kokosovým mliekom v plechovke, nemusíte sa ničoho báť. Stačí, ak deň vopred vložíte plechovku do chladničky a na druhý deň ju otvoríte a stuhnutú časť, ktorá sa krásne drží na vrchu opatrne vyberiete a vložíte do misky, kde ho zmiešate s vanilkou a troškou medu alebo cukru. Takže je to úplne jednoduché. Už je len na Vás, ktorý krém u Vás víťazí. Každopádne, tieto koláčiky patria u nás doma medzi obľúbené a naozaj rýchle, keďže cesto si môžete pripraviť aj deň-dva dopredu a v daný deň iba natrite džemom a pridáte krém. Paráda, však? 🙂

Ingrediencie

Cesto

 • 100g kokosová múka
 • 100g pomleté ovsené vločky
 • 3 PL kokosový cukor
 • 1/2 ČL sóda bikarbóna
 • 100g maslo (použiť môžete aj bezlaktózové maslo)
 • 130g jogurt
 • 1 PL voda

Krém

 • 1 plechovka kokosového mlieka (použijeme hustú časť) alebo 200g mascarpone a 100 ml šľahačky
 • 1-2 PL med
 • trošku vanilky

 

 

Postup

 1. Ak ste sa rozhodli pre kokosový krém, deň vopred si dáme kokosové mlieko do chladničky.
 2. Najprv si pripravíme cesto. V miske zmiešame múky, cukor a sódu bikarbónu. Pridáme mierne zmäknuté maslo (skôr mierne chladné) a všetko zamiešame na mrveničku. Do stredu pridáme jogurt  a vymiešame na jednotné nelepivé cesto. Ak je treba, pridáme trošku vody.
 3. Rúru si zapneme na 180°C. Cesto medzi dvoma papiermi na pečenie vyvaľkáme na hrúbku cca 1-1,5cm a vykrojíme okrúhle koláčiky. Tie pečieme cca 20-22 minút.
 4. Na krém si jemne odoberieme hustú časť s kokosového mlieka, pridáme trošku vanilky a medu alebo iného sladidla a jemne zamiešame. Ak robíte krém z mascarpone a šľahačky, šľahačku si vyšľaháme do tuha. Mascarpone jemne zamiešame s vanilkou a medom a vyšľahanú šľahačku opatrne primiešame k mascarpone krému. Necháme hodinku odpočinúť v chladničke. Krém spevnie ešte.
 5. Vychladnuté koláčiky potrieme džemom a na ne dáme kokosový krém. Ľubovoľne dozdobíme

 

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *