bezmliečne,  smoothies a nápoje

Hruškovo-ovsené mliečne smoothie

Ako ste asi zazreli, rozbehla sa súťaž bloger roka 2018. Ja som bola prvý krát nominovaná do tejto súťaže. Prejav priazne mi prejavila jedna vzácna osôbka. Betka ďakujem 🙂 . V tejto súťaži môžete hlasovať za blog, či blogy, ktoré sa Vám páčia a máte radi. Súťaží sa v 10 kategóriach. Po ukončení hlasovania na konci mája, budú 6 blogeri z každej kategórie, ktorí získali najviac sms hlasov posunutý do finále. K tomu, odborná porota vyberie 4 ďalších blogerov z každej kategórie ako divokú kartu a tí sa stanú tiež súčasťou finále. A tam už potom rozhoduje iba odborná porota a ocení tých, podľa nich, najlepších :). Tento rok prebieha hlasovanie formou sms. Takže, ak máte niekoho radi a chcete ho podporiť, môžete tak urobiť zaslaním sms. Čo mne osobne sa na tejto súťaží páči asi najviac je to, že celý výťažok z sms hlasovania poputuje pre nadáciu Križovatka, ktorá ako jediná na Slovensku pomáha deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat“.  Ako sa snaží pomáhať si môžete prečítať na ich stránke. Ja ako mama som obzvlášť citlivá na všetko, čo súvisí so životmi naších detičiek a preto pomoc pre túto organizáciu, ktorá môže zachrániť nejaké dieťatko vďaka monitorom dychu, veľmi oceňujem.  A ak sa už rozhodnete hlasovať, môžete aj za mňa ( Bloger roka – LaPetite Mary ), za čo Vám veľmi ďakujem. A na mojej fcb fun page som Vám sľúbila,  že sa s Vami podelím o blogy a ľudí, ktorí stoja za nimi a ktorých mám osobne veľmi rada a myslím si, že si Vaše sms zaslúžia.  Začnem asi mojou kategóriou Food. Najradšej by som vymenovala všetky, veríte mi? Mám tam kopec virtuálných kamošov, každého tvorba má niečo do seba a prajem každému len to najlepšie, takže to je fakt ťažké. Ale poslednú dobu mám veľmi rada

1Boj za dobré jedlo, v ktorom sa snaží študentka Lekárskej fakulty racionálne písať a skúmať všetky moderné i nemoderné fenomény stravovania a vniesť do nich trošku reálneho svetla. Aby sme sa nenechali zmiasť všetkým „ultrabio“ a všetkým, čo sa šíri  internetovým svetom.

2.Taktiež Lenivá kuchárka, ktorá vyhrala túto súťaž minulý rok a ktora pre nás pripravuje dokonca videa, magazín Brezza a stále stále nás zahŕna ako krásnymi fotkami, tak aj super receptami. Klobúk dole, ako to stíha.

3.Ja teda ešte nekváskujem, dlhodobo sa iba chystám :), ale Chuť od Naty je pre mňa veľkou inšpiráciou. Autorka viacerých kníh o kváskovaní, kde Vám všetko krásne dopodrobna vysvetlí a na jej stránke, ako aj v knihách, nájdete kopec super receptov.

4.A videli ste už blog Mama varí? Má krásne zaujímavé fotky a praktické chutné jedlá ako pre detičky, tak aj pre dospelých. Akosi ma teší sa chodiť kochať fotkami na tomto blogu a mam ho veľmi rada.

5.A okeeeeej, slabosť mám aj na Coolinárov,  Zo srdca do hrnca, Stvory z Kuchyne, The Story of a Cake, ReBarbora, LaPetit, Dottka, Moje jedlo .. a inéééé fajné blogy z mojej kategórie Food. Máte z čoho vyberať! 🙂

Raňajky sú u nás doma veľmi dôležité. Zväčša sú v hutnejšom stave v podobe kaší, celozrnného chlebíka, zeleniny, vajíčka, granoly s jogurtom, domácej bábovky … A občas nie je čas a ja siahnem po takýchto rýchlych smoothies. Sú hustejšie, keďže pridávam ovsené vločky a môžete ich jesť aj z misky, spolu s nakrájaným ovocím, granolou, orechmi… Ja si ho rada vychutnávam z pohára, krásne nadýchané. Toto smoothie ma vlastne všetko, čo si občas doprajem na raňajky. Ovocie, ovsené vločky, rastlinné mlieko (používam aj kvalitné  kravské) a navyše sladkosť dodajú ďatle. Ovsené vločky môžete pridať alebo ubrať, rovnako ako výber ovocia si môžete prispôsobiť podľa sezóny, či Vašich chutí. Je to veľmi jednoduché. Na rozdiel od ovocných či zeleninových smoothie, tieto viac zasýtia a dodajú potrebné živiny. Robievate si tiež takéto ovsené smoothie? Aká je Vaša obľúbená komboška? Poteší ma, ak sa podelíte o svoje typy. Rada sa Vami inšpirujem a pripravím si to Vaše obľúbené :). Krásne rána Vám prajem!
 
Ingrediencie
 • 2 hrušky
 • 6 ďatlí
 • 1 banán
 • 4-6 PL ovsené vločky
 • 450ml sójové mlieko
 • trošku škorice
 
Postup
 1. Ďatle  a ovsené vločky si na 5 minút namočíme do horúcej vody.
 2. Do mixéra dáme hrušky, banán, mandle, trošku škorice, ovsené vločky a ďatle (bez vody) a asi polovicu mlieka. Mixujeme, až do kým nevznikne hladká kaša. Pridáme zvyšok mlieka podľa toho, akú konzistenciu máte najradšej a ešte krátko mixneme.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden komentár

 • Veronika

  Jeeej veľmi pekne ďakujem! 🙂 Si strašne zlatá, že si ma spomenula. A veľmi sa teším z toho, že sa ti môj blog páči 🙂 Ako to stíham sama neviem a to mám ešte pocit, že toho stíham málo 🙁 😀 Takže toľko, smoothie vyzerá super!

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *