bezlepkové,  bezmliečne

Čokoládovo-kokosové raw guľky

„Život je krásny“ .. nie je to len názov jedného z mojích obľúbených filmov. Je to pravda, hoci veľmi často sa nám život zdá úplne iný… ťažký, zamotaný, bolestný, unavujúci. A niekedy taký aj je. Pre každého v inej miere. Aj ten môj v sebe skrýva ťažké veci, ale stále je oveľa viac tých krásných vecí a chvíľ, za ktoré som vďačná .. láska, viera, rodina, zdravie, strecha nad hlavou, priatelia … Život bez prekážok neexistuje. Každý ich má. A veľa krát, ak to sami dovolíme, práve tie ťažké chvíle nás posúvajú ďalej, dovolia zastaviť sa, ísť hlbšie do svojho srdca … Lebo je ľahké odsúdiť, na všetko mať odpoveď, byť ten najmúdrejší a mať vyriešený problém za toho druhého dvoma vetami bez toho, aby videl, čo všetko nosí v srdci, čo všetko ho postretlo, čím si musel prejsť … Len zvonka súdiť je niekedy príťažlivá cesta, no veľmi povrchná. Ako keby vnútorný boj kdesi hlboko v srdci človeka by nemal byť súčasťou ľudského života. Ale vedela on je! Každý deň je boj o prekonávaní seba, o obetovaní sa pre druhých, o  prekonávaní vlastného pohodlia, boj o prijímanie seba a druhých za každých okolností. Každý deň treba bojovať za lásku, dobro, hľadať pravdu! Nič z tohto nemôžme vlastniť, iba sa snažiť strážiť si to v srdci a denno denne bojovať, aby sme do srdca nevpustili pohodlnosť, premúdrelosť, odsudzovanie a posudzovanie druhých… A ja priznávam, som slabá, veľa krát padnem, ale viem, že nie som nikdy sama a že sa nikdy nechcem len uzatvoriť, ale čerpať z toho. A po posledných dňoch, ktoré som prežila intenzívnejšie aj vďaka môjmu vnútornému boju vnímam, že som zase o kúsok iná, že som zase o malý kúsok niečo viac pochopila, že ma to o malý kúsok zmenilo, že dokážem viac prijať seba a iných.  O malý kúsok.  Áno, o úplne malinký kúsok, ktorý je sotva vidieť. Pretože učíme sa celý život. Celý život je škola života a ak si dnes poviem, že už som „v  suchu“ a na všetko mám odpoveď, či sa to týka môjho života alebo života iných, padám do veľkej nebezpečnej jamy. Stačí dovoliť si priznať, že sa nás niečo dotklo, že niečo nevieme, nechápeme, nevládzeme, že nás niečo zmenilo. Dovoliť si priznať naše chyby a zlyhania a z toho čerpať a rásť .. to je naše šťastie. Lebo vieme, že tak sa nestratíme. Že sme stále tí hľadajúci, ktorí nezjedli všetku múdrosť sveta, ale sme na Ceste životom ..
 
Mojí milí sledovatelia 🙂 Dnes tu mám pre Vás čistú zdravú závislosť! Ja nie som odborník, ani vášnivý labužník raw koláčikov a vôbec sa v nich nevyznám. Ale tieto guľky robím každú chvíľu a ku káve, či len tak na „dzobnutie“ sú úplne famózne. A vlastne aj pre návštevy. Nie je to nič zložité, ani na suroviny, ani na postup. Vlastne si možno podobné guľky robíte aj doma. A ak nie, odporúčam všetkými dvadsiatimi. Nám doma proste chutia!


Ingrediencie

  • 120g ďatle + 2 PL vody z nich
  • 100g strúhaný kokos
  • trošku vanilkového extraktu
  • 1 a pol PL kakao z nepražených kakaových bôbov
  • 2 PL kokosový olej
Postup
  1. Ďatle si namočíme na 5 minút do horúcej vody.
  2. Do mixéra si dáme scedené ďatle + 2 PL vody z ďatlí, strúhaný kokos a med a mixujeme, do kým nám nevznikne jednotná hmota.
  3. Pridáme vanilku, kakao a kokosový olej a krátko mixujeme.
  4. Z hmoty tvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanom kokose.
  5. Skladujeme v chladničke.
 
 
 

 

„Že sme stále tí hľadajúci, ktorí nezjedli všetku múdrosť sveta, ale sme na Ceste životom ..“

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *