koláče/dezerty/muffiny

Avokádovo-čokoládová mousse s chia semiačkami

Už pár dni na mňa z chladničky civelo avokádo a ja som stále dumala, čo z neho vykúzlim, keďže môjmu Miškovi príliš “ nevonia“. Potrebovala som ho niekde šikovne zamaskovať, ako takého partizána. Chcela som najprv spraviť avokádovú pomazánku, ale tá prenikavá farba i chuť by ma hneď prezradila. Tak som sa rozhodla, že ho zahalím rúškom banánu a čokolády. Hotové dobrodružstvo, čo Vám budem hovoriť. Najnapínavejšie bolo sledovať Miška, ktorý ochutnával túto avokádovú dobrotu. Srdce mi bilo ako o život (dobre, trochu preháňam) a čakala som na každú jeho mimiku a prvé slová. Ako to dopadlo? Nebudem Vás naťahovať, kľudne si vydýchnite. Miško to ani nezistil, spokojne si pochutnával a až keď som mu naznačila, čo sa vnútri ukrýva, tváril sa, že veď on to tušil. Ale neverte mu, to sú len mužské reči 🙂
Nie je to žiaden môj originálny recept, ale nie je to ani kópia nejakého konkrétneho. Len som akoby inštinktívne hádzala do odmerky avokádo, banán, kakao, med a čokoládu… ááá biele chia semiačka dmBio, ktoré som mala možnosť otestovať. Rien compliqué, ako by povedali Francúzi, ale zaručujem Vám, že keď si ju ráno dáte na raňajky, máte o krásny deň postarané.
Majte fajný deň plný úsmevu! Jeden Vám hneď aj posielam 🙂


Ingrediencie

 • 1 zrelé avokádo
 • 2 a pol banánu
 • 2 PL dmBIo med
 • 2 a 1/2 PL kakao z nepražených kakaových bôbov
 • 2 ČL vanilkový extrakt
 • 80g kvalitná horká čokoláda
 • 3 PL chia semiačka
 • maliny, čučoriedky

Postup

 1.  Vo vodnom kúpeli si rozpustíme čokoládu.
 2. Do vyššieho pohára (napríklad odmerky) nakrájame avokádo, banány, pridáme med, kakao a vanilkový extrakt a ponorným tyčovým mixérom poriadne rozmixujeme.
 3. Pridáme chia semiačka a tyčovým mixérom premiešame.
 4. Pridáme rozpustenú čokoládu a premixujeme.
 5. Na dno misky či šálky dáme maliny a čučoriedky a doplníme penou.
 6. Necháme v chladničke vychladnúť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *