bezmliečne,  raňajky

Špaldovo-kokosová kaša s hruškami a kardamonom

 

Krásna a slnečná jeseň, to naozaj milujem! Aj keď, možno ste si všimli, že oveľa menej prispievam na blog. A ak občas čítate moje monológové príspevky, viete, že máme starostí s domčekom a so všetkým tým spojeným. K tomu sa však pridala aj smutná správa. Smrť jednej úžasnej osoby, ktorú som poznala snáď celý život a ktorá bola matkou skvelým deťom, ktorí sú moji kamoši. .. táto správa ma dosť pribrzdila, aj keď som to nedávala veľmi najavo a naďalej som sa snažila usmievať sa. Veľa vecí som znova a znova prehodnocovala, spomínala i na túto osobu a na jednu jej dcéru, ktorá je mi dobrou kamoškou. Vtedy som si tak opäť uvedomila, aký je ten život nie len krátky, ale hlavne nepredvídateľný. Jeden den sme tu a druhý, druhý môže byť všetko úplne inak. Veľa krát plánujeme, snívame a áno aj to je dobré a dôležité pre život. Ale netreba nikdy zabudnúť na tú vzácnu prítomnosť, ktorá nám je daná ako dar .. aby sme žili dnes … čo najlepšie, podľa svojho svedomia, podľa toho, v čo veríme a s tými, ktorých sme si vybrali, že chceme milovať každý deň, aj keď si to možno v tú chvíľu nezaslúžia. Život vyžaduje obetu a častokrát, práve to obetovanie sa dáva životu hlbší a cennejší zmysel. Obetovaním sa, staviame most medzi nami ľuďmi a my sami sa stávame lepšími, zabúdajúc len na to svoje ego.
Presne toto posolstvo po sebe zanechala táto úžasná osoba, ktorá pred pár dňami zomrela. A je mi v mnohom príkladom. Nechcem Vás tu teraz rozplakať alebo aby ste boli smutní. Ak môžte, tešte sa zo života, samoška. Len som vnímala potrebu Vám to sem napísať a podeliť sa s Vami o kúsok toho, čo sa nachádza vo mne.
Na prebudenie a naštartovanie našich jesenných, často unavených tiel, som nám doma nachystala na raňajky túto kašisko. Hrušky, kokos, kardamon, fakt bombastická komboška. Musím sa Vám priznať, že nová raňajková éra prišla do môjho života priatelia. A užívam si ju. Tak, ak sa chcete pridať ku mne, šup naliať do hrnca kokosové mlieko a uvariť si túto raňajkovú parádu …Ingrediencie

 • 150ml kokosové mlieko
 • 130ml voda
 • 3 PL zarovnané lyžice celozrnná špaldová krupica
 • 4 PL strúhaný kokos
 • 1/2 ČL vanilkový extrakt
 • 1/5 ČL mletý kardamon
 • 1 PL medu
 • hruška
 • hoblinky kokosu
Postup
 1. Vodu s kokosovým mliekom si dáme do hrnca a zohrejeme.
 2. Pridáme špaldovú celozrnnú krupicu, kokos, mletý kardamon a vanilkový extrakt a miešame až do kým kaša nezhustne. Podľa potreby pridáme krupicu, kokos alebo mlieko, aby Vám vznikla Vaša ideálna hustota kaše.Nám to stačilo presne podľa receptu. Odstavíme zo šporáka.
 3. Hrušku postrúhame na strúhadle a pridáme ku kaši a poriadne premiešame.
 4. Keď kaša trošku ochladne pridáme do nej med.
 5. Dozdobíme hruškou a hoblinkami kokosu.

 

 

 

 

„Čo dáva zmysel životu, dáva zmysel i smrti.“

 

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *