zmrzliny

Jahodovo-limetkové nanuky

 

Dnes bol opäť veľmi teplý letný deň. Milujem leto a slnko a najkrajšie na tom celom je, že naša princeznička začína sama chodiť, teda už chodí, len občas ešte padne, ale pekne sa sama postaví. Najradšej si chodí po trávičke. Je to obrovská radosť ju pozorovať. I ona sama sa z toho teší a čo môže byť krajšie ako vidieť úsmev na tváričke svojho dieťatka? To je proste láska na celý život, rovnako ako s manželom :).  Je naozaj úžasné mať svoju rodinku. Jasné, že aj rodinku naokolo, tú širšiu. Nie je to vždy ľahké, veď to sami poznáte. Rozdielne povahy či posudzovanie, domýšľanie. Aj to je občas súčasť rodinných vzťahov, ale vždy to musíme nejak zvládnuť, veď sme predsa rodina na celý život. A na niečo je to aj dobré, pretože si uvedomujem, že na tých našich najbližších sa učíme naozaj milovať. Nie len kedy je nám to príjemné, ale vždy, nech nám ten človek akokoľvek nevyhovuje. Práve v rodine sa učíme neustálemu odpúšťaniu a prijímaniu tých druhých presne takých aký sú… Ale aby som neskočila nejak pesimisticky, ešte stále máme v rodine nenormálne úžasných ľudí, s ktorými zažívame kopec radosti, smiechu a podpory, prijatia, povzbudenia a pochopenia…a tých je veľká väčšinaaaaa ….Rodina stojí za to!
No a trošku menej plynule prechádzam k dnešnému receptošu 🙂 . Skôr tak zhurta, ale načo budeme chodiť okolo horúcej kaše. Tieto nanuky sú totiž fakt že peckové. Asi hlavne vďaka tej limetke. No a jasné, je tam aj šľahačka. Viem, nie je to mega zdravé, no ale aj takéto recepty existujú a sú fajnovééé. Tá šľahačka jednoducho tak zjemní tie nanuky, že už si ani z obchodu nekúpite žiadne..Ingrediencie

  • 130ml smotany na šľahanie
  • 1 grécky jogurt
  • 3 PL trstinový cukor
  • 1 šálka jahôd
  • 2 limetky (alebo dva citróny)

Postup

  1. Šľahačku si s cukrom vyšľaháme do tuha.
  2. V mise si zmiešame na veľmi drobno nakrájané jahody (kľudne časť jahôd pomačkajte v ruke), šťavu s limetiek a grécky jogurt.
  3. Vyšľahanú šľahačku pridáme k jahodovej zmesi a premiešame.
  4. Nalejeme do nanukových formičiek alebo malých pohárikov a dáme zamraziť.

 

 

 

 

 

 

Jeden komentár

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *